Kader Kazası

"Kaza ve Kader" şeklinde geçer. Bu iki kelime birbirinin gereği ve tamamlayıcısı gibidir. Ancak genellikle Eş'arîler "Kaza ve Kader", Mâturidîler ise "Kader ve Kaza" diye zikrederler.

Responsive image
YAZAR
Penny Vincenzi
DOSYA BOYUTU
5,96 MB
YAYIN TARIHI
2013
DIL
Türkçe
ISBN
9786051422923

Bir Kader Kazası kitabı indirmek ister misin? Doğru yoldasın! Kader Kazası kitabını web sitemizde mobilityweekbg.com adresinde bulabilirsiniz. Bu kitap Penny Vincenzi tarafından yazılmıştır.


Sıcak bir yaz günü...Kalabalık bir otoyolda...Hayat bir anda değişti.Jonathan, sevgilisi Abi'yle yaptığı kaçamaktan dönen bir doktor. Karısı, onu bir konferansta sanıyor. Georgia hayatını değiştirecek bir rolün seçmelerine katılmak için yola çıkmış genç bir oyuncu. Dinamik, hırslı ama başarısız bir evliliğin ardından yalnızlık çıkmazında çırpınan, Georgia'nın menajeri Linda. Düğününün yapılacağı mekana doğru, karanlık bir sırla ilerleyen damat Toby ve en yakın arkadaşı Barney. Elli yıldır görmediği ilk aşkını karşılamak için havaalanına ulaşmaya çalışan Mary. Hepsini biraraya getiren büyük kazayı uzaktan izleyen çiftçi William ve en yakın hastanede çalışan genç ve çekici doktor Emma.Göz açıp kapayana kadar hepsinin yaşamı değişiyor. Hayatlar altüst oluyor, yeni sırlar ortaya çıkıyor, aşklar başlıyor ve bitiyor.Bu korkunç kaza her şeyin sonu mu, yoksa herkes için yepyeni bir hayatın anahtarı mı?Sayfa Sayısı: 656Baskı Yılı: 2013Dili: TürkçeYayınevi: Artemis Yayınları 


Kimi zaman da fenomenlerin tedrici seyrinin ve onların aynî tahakkukunun (bilfiil gerçekleşmesinin) Yüce Allah'a mal edilmesi anlamında kullanılır ve buna da "aynî kaza ve kader" denilir.