En Uzun Gece

En uzun gece her yıl Kuzey Yarımküre için 21 Aralık tarihinde gerçekleşiyor. 21 Aralık'ta ülkemizde en uzun gece ise 15 saat 6 dakika ile Kuzey'deki Sinop'ta yaşanıyor.

Responsive image
YAZAR
Ahmet Altan
DOSYA BOYUTU
7,92 MB
YAYIN TARIHI
2013
DIL
Türkçe
ISBN
9786051416212

En Uzun Gece harika bir kitap. Bu kitabın yazarı Ahmet Altan. mobilityweekbg.com'ye kaydolun ve Ahmet Altan'den En Uzun Gece kitabını ve diğer kitapları ücretsiz olarak indirin.


Birbirini seven iki insanın düşebileceği en kötü duruma düştüklerinin farkındaydı, sevgi asla kaybolmayacak bir biçimde canlıydı ama aralarındaki ilişki çürüyüp eski bir köprü gibi yıkılmıştı. Bir nehrin iki kıyısında kalmışlardı. Birbirlerini görüyorlar, rüzgârın kelimelerin çoğunu uğultusuyla boğduğunu bile bile birbirlerine sesleniyorlar ama birbirlerine ulaşamıyorlardı. Bütün hissettiklerine rağmen o köprünün bir daha kurulamayacağına inanıyordu, bunu denemeye bile gücü kalmamıştı, o kavgalar, kıskançlıklar, dinmeyen kuşkular, iyileşmesi imkânsız biçimde ilişkilerini de ruhlarını da hastalandırmıştı. Arabanın içinde yaşadığı o korkunç özlem krizini, arabayı nasıl kenara çektiğini, özlemenin şiddetinden nasıl soluğunun kesildiğini Yelda'ya hiçbir zaman anlatmadı, Yelda o kadar özlendiğini hiç bilmedi.İnce Kapak: Sayfa Sayısı: 352Baskı Yılı: 2013Cep Boy: Sayfa Sayısı: 408Baskı Yılı: 2013Dili: TürkçeYayınevi: Everest Yayınları 


Güney yarıkürede en uzun gün,Kuzey yarıkürede en uzun gece yaşanır. 21 Aralık, Miladi takvim'ne göre yılın 355. (artık yıllarda 356.) günüdür. Yıl sonuna kadar kalan 10 gün vardır.